Komunita neboli kmen je naší přirozeností propsanou v naší DNA. Jedině v komunitě můžeme být skutečně soběstační a odolní, naopak v oddělenosti jsme velmi snadno manipulovatelní, to přesně je výsledek nynějsí moderní společnosti - byli jsme po generace vedeni k soupeření a hodnocení a dnes jsme ve fázi, kdy se musíme znovuučit spolupráci a vztahům tvořených z bezpodmínečné lásky.
Právě zde nás tradičně žijící kmeny, jež ještě nebyli takto odděleni a život v kmeni je jejich přirozeností, velmi obohacují a máme se od nich skutečně co učit.
Vztahy založené na spolupráci vedou k prosperitě jedince i celku, nevyčerpávají Planetu Zemi, protože je skutečně rozdíl, zda máme ve vesnici jeden traktor, kterým obděláváme společné pole, nebo každý z vesnice nakupuje traktor svůj. Naplněné vztahy jsou tím skutečným bohatstvím v životě.
Našim cílem je vést jedince v moderní společnosti (České republice) k těmto hodnotám a díky propojení s moudrostí tradičně žijících kultur jim ukazovat cestu.
Soběstačnost je velmi úzce spjata právě s komunitou a spoluprací, jedno bez druhého nelze. V momentě, kdy se člověk stává soběstačným stává se svobodným a to jak na materiální tak duchovní úrovni. Nacházíme se v době, kdy průmyslově zpracované potraviny se staly normou naší společnosti, což vede nejen k chronicky nemocné společnosti, ale způsob jejich pěstování a používání chemických postřiků devastuje Planetu Zemi. Tradičně žijící kmeny jsou postupně vystavovány globalizaci, kdy cílem je učinit je závislými na potravinách moderní společnosti a následně je tak učinit závislými na lécích na chronická onemocnění v důsledku odvrácení se od své přirozené stravy a života celkově.
Našim cílem je edukovat tradičně žijící kultury o důsledcích rozhodnutí přijímat ultrazpracované potraviny a sdílet s nimi tuto naši moudrost, kterou jsme jako moderní společnost skrze vlastní zkušenost nabyli, vést tradičně žijící kmeny k udržení si soběstačností, a tím pádem odolnosti vůči vnějším globalistickým vlivům a jejich důsledkům na zdraví i život celkově. V moderní společnosti (České republice) je naším cílem podporovat lokální etické farmáře a pěstitele, ukazovat cestu permazahradničení v souladu s planetou Zemí, ukazovat, jak potraviny uskladňovat a využívat jejich plný potenciál a edukovat jedince o přirozené lokální výživě, kdy právě moudrost tradičně žijících kmenů, jež se nepotýkají s chronickými onemocněními a neplodností, je naší inspirací.
* Lékař Weston A. Price zasvětil studiu tradičně žijících kmenů celý svůj život, jako lékaře v moderní společnosti jej zajímalo, proč se tradičně žijící kmeny, jež se neodvrátili od své přirozenosti, nepotýkají s chronickými a autoiumunitními onemocněními, neplodností a problémy s chrupem. Svou celoživotní studii otiskl do knihy Nutrition and Physical Degeneration (Výživa a fyzická degenerace) a jeho moudrost díky jeho následovníkům žije dodnes skrze Weston A. Price Foundation a našim cílem je tyto informace dostat k co nejvíce jedincům moderní společnosti a ukázat jim tak cestu k převzetí zodpovědnosti za své zdraví.
Sounáležitost je hlavním pilířem tvoření kvalitních a smysluplných mezilidských vztahů, které stojí na pevných základech vzájemné podpory a porozumění. Sounáležitost nám umožňuje vidět ostatní jako nedílnou součást většího celku, kde soutěžení ustupuje do pozadí a je nahrazeno soucitem a laskavostí. Díky tomuto pocitu můžeme vytvářet bezpečné a harmonické prostředí, ve kterém mohou rozkvétat kvality každého z nás, a zároveň přirozeně poskytovat podporu těm, kdo ji potřebují.
Sounáležitost je jednou z našich klíčových hodnot, protože schopnost držet s někým pohromadě je kvalitou ke které je potřeba abychom se jako společnost navrátili. Díky kvalitním vztahům a rozsáhlé komunitě můžeme společně prospěšných cílů dosáhnout mnohem rychleji a efektivněji.
Hluboké napojení na potřeby a moudrost Země je odvěkou součástí všech tradic světa. Spolupráce s přírodou přináší vzájemný blahobyt jak pro člověka, tak pro naši planetu. Pracujeme na místech, kde se učení předává tisíciletí z generace na generaci, moudrost dávných kultur přináší obrovské učení pro západní svět.
Jako zástupci Weston A. Price Foundation, šíříme moudrost tradičně žijících kmenů, jež lékař Weston A. Price celý život navštěvoval a studoval, proč jsou oproti moderní společnosti zdraví a plodní a propojujeme tuto moudrost s realitou moderní společnosti. Našim cílem není navrátit se do jeskyně, ale naučit se právě v kontextu dnešní doby využívat přirozeně se vyskytující suroviny a byliny pro svůj skutečný prospěch - prevenci i léčení.
Uvědomujeme si, že není jiné cesty, než obnovení této tradiční moudrosti a léčitelství, jako moderní společnost se nacházíme v bodě alarmujícího poklesu plodnosti a nárůstu chronicit a autoimunit u čím dál menších dětí a stávající zdravotní systém zakrývá pouze důsledky odpojeného životního stylu moderní společnosti.
Pocit bezpečí je základní potřebou každého jedince. Pokud nejsme v bezpečí, nemůžeme růst na úrovni jedince ani kolektivu. Každý z nás nese určité kvality a dary, pocit bezpečí je klíčový proto, abychom je v sobě mohli kultivovat a projevovat a tím být prospěšní i celé komunitě.
V traumatizované moderní společnosti je pocit bezpečí tím nejzásadnějším pilířem k otevření svého srdce spolupráci a tvoření vztahů, komunity. V kontextu tradičně žijících kultur znamená bezpečí i určitou odolnost vůči globalistickému nátlaku, a proto našim cílem je informovat je a vést k udržení si jejich vlastní soběstačnosti i finanční gramotnosti a nezaprodání se.
Naší misí je poskytnout bezpečný prostor pro znovuobnovení i udržení tradičního života a podpořit komunity, kmeny a společenství, které projeví ochotu pracovat na obnově jejich tradic.
Vzdělání je jedním z nejdůležitějších období v životě člověka. Je to chvíle, kdy rodiče svěřují důvěru a část výchovy svých dětí do rukou učitelů. Proto je pro nás zásadní, aby naše děti byly vzdělávány v hodnotách a systému, s nimiž souzníme — v systému, kde se děti učí vzájemné spolupráci místo soutěžení, v systému, který citlivě sleduje jejich potřeby a rozvíjí talenty a nadání v přirozeném tempu každého dítěte.
Inspiraci čerpáme z původních kultur, které své děti vzdělávají praktickým a účinným způsobem, vedoucím k samostatnosti často o několik let dříve než v moderní společnosti. Zároveň chceme držet krok s dnešní dobou a zodpovědně děti vzdělávat v praktických oblastech, které budou klíčové pro jejich další rozvoj ve společnosti.
Státní vzdělávací systém moderní společnosti překypuje nejen vyhořelými dětmi, ale i pedagogy, našim cílem je poskytovat oběma stranám bezpečný prostor a hledat cesty spolupráce ku prospěchu celku.
Často máme určité představy o tom, jak by tradiční způsob života měl vypadat. Faktem je, že vše podléhá neustálé proměně, a tak je tomu i s tradicemi. Proto citlivě nasloucháme tomu, co původní kultury aktuálně skutečně potřebují, a podáváme jim pomocnou ruku k realizaci jejich snů.
Následkem modernizace byla původním kulturám často odepřena možnost žít tradičním způsobem života, a mnozí byli donuceni k životu ve městech. Proto jim chceme opět dát možnost vrátit se k původnímu způsobu života v souladu s přírodou, jak to znali po staletí. Tím přispíváme k uchování tradiční moudrosti, která nás všechny může inspirovat k nalezení těchto principů a kořenů i v našich končinách.
Naším cílem není vrátit domorodce z města „zpět do jeskyní“, ale naopak jim pomoci skloubit tradiční způsob života s moderním světem a poskytnout jim informace o případných negativních a pozitivních dopadech na jejich životy.
Moderní společnost je již velmi odpojená a vytržená od svého přirozeného života, zároveň je evidentní, že tento způsob života ji dovádí doslova k zániku. Našim cílem je postupně nastavovat nové normy, jež povedou ke zdraví namísto nemoci, ke spolupráci namísto rozdělování, v kontextu moderního života. Ano, máme před sebou dlouhou cestu, jelikož jsme skutečně velmi vychýleni, o to důležitější je, aby každý z nás dělal své možné maximum.
Dosavadní drancování planety Země nás dovedlo do bodu, kdy jedeme na energetický dluh a můžeme se skutečně obávat toho, zda si další generace vůbec budou moci vypěstovat nějaké jídlo na zdevastované půdě bez života. Toxické látky v půdě i vodě ničí celé ekosystémy a mění pohlaví živočichů, narušují hormonální systém i nás lidí. Jsme si vědomi toho, že takhle to dál není možné.
Našim cílem je vykupovat vydrancovanou půdu a vracet do ní život, uměle odvodněným oblastem vytvářet podmínky pro znovunavrácení vody do krajiny a s ní i spousty ekosystémů, sázet stromy a hlavně edukovat tradičně žijící i moderní společnost o důsledcích používání GMO plodin, pesticidů a dalších chemických látek nejen v zemědělství, ale i našich domácnostech, protože každý krok má smysl.
Je cestovatelka, spisovatelka a milovnice tradičních kultur.
Za svůj život procestovala velkou část světa a na několik let se usadila v Brazílii.
Zde do hloubky poznala tradiční kultury z Amazonie a vycítila potřebu propojovat tradiční vědomosti kultur s moderním světem.
Její role v Nadaci je podporovat rozvoj tradičního spiritualniho učení v brazilských kmenech a přinášet toto učení do každodenního života moderního člověka.
''Pouze když budeme stavět základy Nové společnosti na pevných základech, které vychází z tradic, respektu k Matce Zemi a sounáležitosti, tak můžeme vytvořit nové paradigma, které povede k kvalitnímu životu.''
Je matka, vizionářka a iniciátorka norem a hodnot založených na odpovědnosti jedince vůči sobě, svému okolí i planetě Zemi v České republice. Od svých 18 let založila několik úspěšných projektů, které propojují architekturu souvislostí ovlivňujících náš život a vedou ke zdravým jedincům - rodinám - komunitám i planetě Zemi. Ovlivňuje desetitisíce lidí v České republice a inspiruje je k činům pro zdravější, informovanější a spokojenější život v souladu se sebou i planetou Zemí. Karolíny motto zní: ,,Informovaná a vědomá rozhodnutí vycházející z toho, kým skutečně jsme, nikoliv z toho, kým by si společnost přála, abychom byli, vedou ke zdraví jedince, zdraví jedinci tvoří zdravé rodiny a ty pak spoluutváří zdravou společnost. Cesta k informovanosti a vlastnímu sebepoznání začíná u nás samotných.“
Jedním z projektů Karolíny je MapaPropojení, jež propojuje všechny ty, kteří vnímají, že změna společnosti je možná jedině zevnitř ven, tedy začíná u každého jedince. Mapa nejen propojuje tyto lidi, jež spoluutváří lokální komunity, kde si vzájemně pomáhají tam, kde je třeba, ale také vytváří prostředí poptávky a nabídky napříč celou Českou republikou, vede lidi k vzájemně podpoře mezi sebou namísto korporací, a tím i k hojnosti celku. V MapěPropojení se utváří komunitní domškolácké skupiny, propojují se s respektujícími průvodci a pedagogy, ti se taktéž propojují mezi sebou, protože ve státním vzdělávacím systému necítí podporu a bezpečí, stejně tak respektující lékaři, farmaceuti a zdravotníci, jež chtějí skutečně naplňovat své poslání v souladu s morálními hodnotami. MapaPropojení taktéž sdružuje farmáře a pěstitele a vede celek k podpoře lokálnosti a sezónnosti i vnímání důsledků konvenčního zemědělství na zdraví lidí, ekosystémů a planety Země.
Karolíny záměr a role v NF je i nadále inspirovat a propojovat širokou veřejnost, vést ji k informovanosti a odpovědnosti za sebe a své okolí, vytvářet bezpečné prostředí založené na spolupráci a podpoře, v němž je podporována autenticita každého jedince.